Area Sales Manager / Agent vânzări zonă

Candidatul ideal

Suntem în proces de completare a forței noastre de vânzări.

Care sunt criteriile minime necesare, pentru a intra in procesul de recrutare?

– Disponibilitate mare pentru deplasări – zona alocată conține județe din partea de sud-vest a țării
– Experienţă în vânzări – minim 2 ani
– Carnet şofer cat B – minim 2 ani
– Cunoştinţe operare într-un soft CRM / ERP
– Prezintă avantaj experienţa în vânzări de produse electrice – iluminat, sau produse conexe
– Prezintă avantaj absolvent facultate tehnică

Ce ne dorim de la noul coleg?

– Claritate, logică şi acurateţe în comunicare
– Abilităţi de negociere, putere de convingere
– Personalitate automotivata şi dedicată procesului de vânzare
– Personalitate ambiţioasă

Descrierea jobului

– Creşterea vânzărilor şi a profitabilităţii în zona desemnată
– Managerierea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi
– Menţinerea relaţiilor de colaborare cu principalii clienţi din piaţă, pe zona alocată
– Culegerea, transmiterea şi folosirea informaţiilor din piaţă
– Întocmire rapoarte şi prognoze

Incarcare CV

Vă rugăm să răspundeți la întrebările următoare.
Numai CV-urile/Aplicările cu întreg chestionarul completat vor fi luate în considerare.

[recaptcha recaptcha-361]