Contabil junior

Candidatul ideal

Ai experiență de minim un an în contabilitate generală?
Știi ce înseamnă lucrul într-un soft contabil?
Ai cunoștințe generale privind legislația financiar-contabilă și fiscală?
Daca da, atunci te așteptăm la un interviu!

Responsabilități contabil junior

Ca membru al echipei noastre, sarcinile tale principale vor fi:

  • Înregistrarea de facturi de achiziții marfă interne și externe (intracomunitare) și alte acțiuni conexe;
  • Contabilizarea documentelor de cheltuieli;
  • Întocmirea și depunerea de diverse declarații către instituții publice (AFM, Intrastat, Statistică, etc.);
  • Înregistrarea extraselor de cont în sistem, reconcilierea conturilor de clienți și furnizori și notificarea partenerilor în ceea ce privește situația analitică;
  • Întocmirea de diverse rapoarte financiar-contabile.

Incarcare CV

Te rugăm să răspunzi la întrebările următoare.
Numai CV-urile/Aplicările cu întreg chestionarul completat vor fi luate în considerare.

[recaptcha recaptcha-361]