Suport tehnic automatizări – KNX

Suntem in cautarea unui nou coleg in departamentul Vanzari, pentru suport tehnic automatizari – KNX.

Candidatul ideal:

Profilul candidatului ideal include urmatoarele cunostinte si abilitati:

– Absolvent studii superioare, cu profil tehnic: Automatica, Electronica, Electrotehnica
– Cunostinte Office (Excel si Word)
– Cunostinte Autocad 2D
– Cunostinte Dialux, Autorizatie ANRE gr.II A si B, Certificat KNX – reprezinta un avantaj
– Experienta in testare, programare, punere in functiune, mentenanta echipamente electrice si echipamente pentru automatizari industriale
– Abilitati de comunicare
– Abilitati de negociere
– Abilitati de lucru in echipa
– Disponibilitate la deplasari in tara
– Disponibilitate la deplasari pe santier
– Permis auto categoria B – minim 2 ani experienta

Descrierea jobului:

Postul noului coleg face parte din departamentul Vanzari, si, ierarhic, este sub indrumarea Project Manager.

Atributiile principale sunt:
– Intocmirea ofertelor tehnice si comerciale in baza cererilor primite de la potentialii clienti;
– Configurarea pentru diverse aplicatii a sistemului de automatizari KNX;
– Configurarea tablourilor electrice dupa schemele electrice primite de la clienti;
– Studiul gamei de produse de la furnizori in vederea alegerii celei mai convenabile oferte;
– Solutionarea in timp util a cererilor primite de la potentialii clienti;
– Mentinerea legaturii cu clientii firmei;
– Sustinerea ofertelor in fata clientilor si discutii cu acestia pentru detalii tehnice;
– Asistenta tehnica pe parcursul executiei proiectelor si realizarea modificarilor de rigoare pentru a oferi cele mai bune solutii;
– Testare, programare, punere in functiune, mentenanta echipamente electrice si echipamente pentru automatizari industriale
– Cunoasterea pietei: principalii clienti, producatori, competitori.

Numele (obligatoriu)

Adresa de email (obligatoriu)

Subiectul

Mesaj